Tarudant ze wspaniałymi, dobrze zachowanymi czerwonymi murami i z górującymi nad nim ośnieżonymi szczytami Atlasu Wysokiego, w każdym calu przypomina tradycyjne berberyjskie kupieckie miasto. Z pewnością warto zobaczyć bazary miejskie i odwiedzić małe garbarnie za murami. Można tu przyjechać na jednodniową wycieczkę z Agadiru.
Tarudant jest także dobrą bazą wypadową dla turystów zainteresowanych wędrówką po mało znanych pasmach Atlasu Wysokiego.
Mury obronne. Mury obronne w Tarudancie można obejść pieszo, chociaż lepiej wypożyczyć rower lub wynająć caleche (powóz konny). Oryginalną propozycją jest przejażdżka po murach w świetle księżyca.
Suki. Na niewielkim suku, na wschód od
Place al-Alaouyine, niektóre towary, np. biżuteria i statuetki z piaskowca, są wysokiej jakości. Tylko środek targu jest zajęty przez wyroby rzemiosła i pamiątki - reszta służy Roudanis, czyli mieszkańcom Tarudantu, jako centrum handlowe.
Warto odszukać sklepik Antiquaire Haut-Atlas (36 Souq Smata), prowadzony przez Lichire el-Houssaine, oferujący szeroki asortyment towarów, od dywanów i biżuterii po antyczne tace na kuskus. Lichire uważa się za poważnego antykwariusza i w rezultacie trudniej się z nim targować niż z innymi. Najlepiej nie spieszyć się z kupowaniem.
Na południe od
Place an-Nasr rozciąga się suk berberyjski, gdzie można kupić dywany i biżuterię, a przede wszystkim owoce, warzywa i przyprawy.
Garbarnie Tutejsze garbarnie są podobne do tych w Fezie, chociaż znacznie mniejsze. Wyruszając na zachód z Bab Taghunt, trzeba skręcić w lewo, potem iść prosto przez około 100 m, a następnie skręcić w pierwszą przecznicę w prawo.
Można tu kupić dywaniki ze skóry jagnięcej, owczej i koźlej, miękkie skórzane torby i tradycyjne czerwono-żółte kapcie. Właściciele garbarni zazwyczaj chętnie oprowadzają gości i opowiadają o procesie wytwarzania dywaników ze skór.
Kazba Mury otaczające kazbę pochodzą głównie z czasów panowania dynastii Saadytów. Warto przejść się po tym terenie, chociaż wewnątrz niewiele pozostało do oglądania.