Agios Andreas leży na wschodnim <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/peloponez/" target="_blank">wybrzeżu Peloponezu</a>, pomiędzy Nafplionem a Leonidionem. Wybrzeże staje się tu stopniowo coraz bardziej surowe i górzyste, a to tylko przedsmak tego, co widać dalej na południe, gdzie coraz rzadziej można spotkać niewielkie osady wciskające się w skały. Jeśli wziąć pod uwagę bliskość Nafplionu (i Aten), cały ten odcinek wydaje się zaskakująco spokojny i odludny. Agios Andreas znajduje się w miejscu, gdzie surowe zbocza <strong>góry Parnon</strong> przechodzą w żyzną, oliwkową równinę. Za miejscowością (10 km od Astros) droga schodzi w dół, ku morzu i pierwszej z całej serii uroczych, doskonale nadających się do kąpieli, kamienistych zatoczek, wciśniętych między skalne odnogi Párnon.
Agios Andreas leży na wschodnim wybrzeżu Peloponezu, pomiędzy Nafplionem a Leonidionem. Wybrzeże staje się tu stopniowo coraz bardziej surowe i górzyste, a to tylko przedsmak tego, co widać dalej na południe, gdzie coraz rzadziej można spotkać niewielkie osady wciskające się w skały. Jeśli wziąć pod uwagę bliskość Nafplionu (i Aten), cały ten odcinek wydaje się zaskakująco spokojny i odludny. Agios Andreas znajduje się w miejscu, gdzie surowe zbocza góry Parnon przechodzą w żyzną, oliwkową równinę. Za miejscowością (10 km od Astros) droga schodzi w dół, ku morzu i pierwszej z całej serii uroczych, doskonale nadających się do kąpieli, kamienistych zatoczek, wciśniętych między skalne odnogi Párnon.
W jednym ze starych domów w pobliskim Astros mieści się Muzeum Archeologiczne Kynourii, w którym zgromadzono znaleziska z najbliższych okolic, m.in. zbiór z rzymskiej willi Herodesa Attykusa odkrytej w Eva Dolianón (5 km w głąb lądu, przy drodze do Tripolisu).
W okolicy warto zwiedzić starożytną Lernę. Wykopaliska leżą 10 km na południe od Argos. Jadąc tam z Argos, warto zboczyć do wsi Kefalari i zwiedzić klasztor w grocie z jeziorem.